PRAWDY I MITY O PICIU WODY

 Woda jest nam potrzebna do życia. Znacznie bardziej niż jedzenie. się tym jak bardzo jest nam potrzebna. Ile jej pić, jaką i kiedy. Jednak często się tym  nie przejmujemy. Zmieńmy to i wiedzę zmieńmy w praktykę dobrego picia wody. Dlatego poniżej prawdy i mity o piciu wody.

WODA

Nie zawiera w sobie cukru, kalorii, jest to najbardziej niezbędny nam płyn do picia.

WODA JAKO BUDULEC, ZAWARTOŚĆ W LUDZKIM ORGANIŹMIE

jej zawartość może sięgać nawet 75 % całkowitej masy ciała ( noworodki 75 %, a dorośli od 50 do 60 %). Woda znajduje się we wszystkich tkankach i komórkach. Właśnie dzięki temu mogą zachodzić w niej procesy niezbędne do życia. Bez wody możemy przeżyć jedynie kilka dni, a bez jedzenia nawet miesiąc.

ODWODNIENIE

Suchość w ustach, spadek niewydolności, zmęczenie, bladość, ból głowy, rozdrażnienie to tylko niektóre z niebezpiecznych skutków niedoboru wody w organiźmie. Badacze sugerują, że dzieje isę tak ponieważ neurony pracujące w naszym mózgu rejestrując ubytki wody sygnalizują ten fakt innym częściom mózgu odpowiedzialnym za nasze samopoczucie i zdolność do pracy.

woda

PRAWDA

  • woda pomaga leczyć przeziębienie

Faktem jest, że przeziębienie to infekcja wirusowa. Organizm sam musi ją zwalczyć. Jednak możemy mu pomóc, pijąc wodę i nawilżając powietrze w mieszkaniu. Woda rozrzedza wydzielinę, dzięki czemu złagodzimy kaszel i katar. Obniżymy gorączkę i skuteczniej usuniemy toksyny z organizmu.

  • najlepsza na co dzień jest woda średniozmineralizowana

To woda zawierająca od 500 do 1500 mg składników mineralnych na litr wody. Taka woda jest najlepsza do parzenia kawy i do gotowania.

  • kondycja naszych oczu jest lepsza

Gdy organizm jest za mało nawodniony nasze oczy stają się czerwone i podrażnione. Dlatego pracując w pomieszczeniach ogrzewanych i z klimatyzacją nawilżajmy nasze oczy.

  • szklanka wody może zastąpić tabletkę od bólu głowy

Bardzo często ból głowy wywołany jest odwodnieniem. Dlatego sięgnijmy w przypadku bólu głowy po szklankę wody. Tylko co ważne nie  pijmy jej jednym haustem, a pomału małymi łyczkami.

MITY

  • ilość wypijanej wody

Nie ma tu jednej normy.Jest to zależnie od płci, pory, roku, stylu życia, wykonywanej pracy. Według lekarzy należy pić tyle, by na dobę oddawać od 1,5 do 2 l moczu co odpowiada około 4, 5 wizytom w toalecie.Pamiętajmy woda, to nie tylko sama w sobie woda. To także zupy, koktajle i soki.

ZWIĘKSZONE ZAPOTRZEBOWANIE NA ILOŚĆ WYPIJANEJ WODY MAJĄ

osoby na diecie z wysoką zawartością białka, błonnika, leczące kamicę nerkową, z infekcja, gorączką, kaszlem,w trakcie zaparć

  • picie wody podczas posiłku

Picie wody podczas posiłku w żaden sposób nie zaburza procesów trawiennych. Nawet jest to zaleta takiego stylu picia wody w kwestii spalania tłuszczu. Jeżeli w ciągu spożywania posiłku pijemy wodę to szybciej bo tylko w ciągu 2 godzin spalimy tłuszcz.

woda

Świadomość mitów i prawd na temat wody daje nam podstawy wiedzy niezbędnej w życiuu, by zapewnić sobie stałą energię i siły do pracy i funkcjonowania. Prawdy i mity o piciu wody to nasz wyznacznik tego co daje i zdrowie i piękno.

 

 

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, dietetyk, fanka pisania.
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej.
nikita757@o2.pl

15 thoughts on “PRAWDY I MITY O PICIU WODY

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: